بازتاب خبری جشنواره زمستانه مشهد

 

اخبار شهرداری مشهد:

برگزاری جشنواره زمستانه در مشهد

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی از برگزاری جشنواره زمستانه در مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فروزان در این خصوص بیان کرد: جشنواره تخفیف زمستانه مشهد با محوریت گردشگری، قرار است از ١٠دی ماه امسال کلید بخورد و به مدت ٢٠روز ادامه داشته باشد.
وی افزود: در بازه زمانی مذکور، برای استفاده‌کنندگان از تمامی مراکز اقامتی، هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، اماکن تاریخی و گردشگری مشهد، تخفیفات چشمگیری لحاظ می‌شود.
مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: خدماتی از قبیل بلیت پرواز، قطار و اتوبوس به مشهد مقدس، تاکسی داخل شهری، مترو، اتوبوس‌رانی نیز شامل اعمال این تخفیفات می‌شود.
فروران عنوان کرد: ۱۶ مجتمع بزرگ تجاری در مشهد مقدس نیز با هدف تبلیغ و فروش کالای ایرانی و حمایت از تولید ملی در این طرح شرکت کرده‌اند.

 

خبرگزاری صدا و سیما:

مشهد آماده برگزاری جشنواره زمستانه می شود

جشنواره زمستانه مشهد با هدف ارائه تخفیف و رونق گردشگری برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر گردشگری و امور زیارت شهرداری مشهد گفت : مطابق برنامه‌ریزی‌های اولیه ، جشنواره زمستانه با مشارکت اصناف ، مراکز اقامتی و مجموعه‌های گردشگری در مشهد برگزار می شود تا زائران به جای ایام پیک سفرها در یکی از خلوت‌‌ترین فصل‌های پایتخت معنوی ایران‌ راهی این کلانشهر شوند.

نرگس شالچیان افزود : با ارائه تخفیف‌های صنفی و گردشگری، هم زائران سفر ارزان‌تری را تجربه می‌کنند، هم بخشی از منافع گردش اقتصادی عاید فعالان حوزه کسب و کار خواهد شد و هم ظرفیت مجموعه‌های اقامتی بیش از گذشته اشغال می‌شود.

او زمان این جشنواره را یک یا دو و حتی سه ماه اعلام کرد و گفت : علاوه بر اینکه مشهد به علت وجود بارگاه منور حضرت رضا (ع) یکی از مقاصد گردشگری معنوی به شمار می‌رود ، دارای ظرفیت‌های بسیار خوب تولیدی است که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای جذب گردشگر استفاده کرد.

مدیر گردشگری و امور زیارت شهرداری مشهد از برگزاری جلسات هماهنگی با اتحادیه‌های صنفی ، اتاق اصناف ، اتاق بازرگانی و فعالان گردشگری و هتلداری خبر داد و گفت : در تلاش هستیم با جلب نظر فعالان حوزه کسب و کار و ارائه تخفیف‌های مناسب، گردشگران و زائران را برای سفر چند‌روزه به مشهد در ایام غیرپیک تشویق کنیم.

به گفته وی، همچنین برای ارائه تخفیف‌های جشنواره‌ای با هیات مدیره چند مجتمع بزرگ تجاری در مشهد هم رایزنی و مطابق نظر بخش‌های مختلف حوزه گردشگری، طرح اولیه تدوین شده است.

شالچیان افزود : با یکی از بانک‌ها رایزنی شده است تا برای تسهیل شرایط سفر به مشهد به متقاضیان حضور در پایتخت معنوی ایران در ایام برگزاری جشنواره زمستانه، تسهیلات ارزان‌‌قیمت اعطا کند.

وی گفت: مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات گردشگری مانند دفاتر خدمات مسافرتی، پارک‌های آبی و موزه‌ها هم می‌توانند در برگزاری این جشنواره به مدیریت شهری کمک کنند.

 

آغاز جشنواره تخفیف زمستانه با محوریت گردشگری در مشهد

مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی از آغاز جشنواره تخفیف زمستانه با محوریت گردشگری از ۱۰ تا ۳۰ دی ماه سال جاری در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مهدی فروزان گفت: بر این اساس، در این مدت برای استفاده کنندگان از مراکز اقامتی، هتل ها، هتل آپارتمان ها، اماکن تاریخی و گردشگری تخفیفات قابل ملاحظه ای لحاظ می شود.

وی افزود: خدماتی از قبیل بلیت پرواز، قطار و اتوبوس به مشهد، تاکسی داخل شهری، مترو، اتوبوسرانی نیز شامل اعمال این تخفیفات می شود.

مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: همچنین ۱۶ مجتمع بزرگ تجاری در مشهد نیز با هدف تبلیغ و فروش کالای ایرانی و حمایت از تولید ملی در این طرح شرکت کرده اند.

فروزان با بیان این که این طرح به منظور جذب زائر و گردشگر در ایام غیر پیک اجرایی می شود، تاکید کرد: نگاه ویژه این طرح به بهره برداری مجاوران در مشهد مقدس است.

وی افزود: این طرح با همکاری معاونت زیارت ، ادارات کل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری و میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، معاونت گردشگری و زیارت شهرداری مشهد ، اصناف ، اتحادیه هتلداران و سایر دستگاه های مرتبط اجرایی می شود